Plastmed
PLASTMED
ZDROWIE URODA RODZINA
Plastmed Français
Plastmed Nederlands
Plastmed English
Plastmed Polski


Lśniące włosy

Dla kobiety włosy na głowie to bardzo ważny, ekscytujący element kobiecej urody. Każda z nas chciałaby je mieć piękne, gęste i najczęściej długie. Co jednak mozna poradzić, kiedy natura obdarzyła nas włosami które są cienkie, rzadkie, delikatne trudne do ułożenia i rosną bardzo wolno.

Już od kilku lat można sobie na szczęście z tym poradzić. Sztuka fryzjerstwa przestała być jedynie sztuką strzyżenia i modelowania włosów. Dziś włosy można także przedłużać. Coraz częściej fryzjerzy-styliści zajmują się nie tylko skracaniem włosów ale także ich uzupełnianiem, przedłużaniem. Efekt pracy dobrego fryzjera potrafi zadziwić - włosy dodane są nie do odróżnienia gołym okiem od prawdziwych.

Nowoczesne technologie umożliwiają:
przedłużanie włosów nawet do 60 cm zagęszczanie, dobieranie wielu kolorów bez użycia farb i szamponów koloryzujących, zmianę wyglądu fryzury.

Jedne z popularniejszych metod to:
Monofibre - polega na łączeniu włosów sztucznych z włosami naturalnymi przy pomocy urządzenia termicznego C2. Easy Hair tzw: metoda tulejkowa - pasemka włosów mocowane są pojedynczo za pomocą 3 mm tulejki miedzianej, która zaciskana jest specjalnie wyprofilowanymi cążkami.
Micro Rings - włosy łączone są za pomocą mikroskopijnych, metalowych obrączek
Raccon - włosy łączone są za pomocą specjalnego wosku. Radzę jednak zastanowić się czy warto stosować tę metodę, bowiem naraża ona włosy na zniszczenia. Niewłaściwa pielęgnacja włosów przedłużonych tą metodą może w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do powstania "łysych polan".

zdrowe lśniące włosy


Aby właściwie zadbać o nasze nowe włosy trzeba regularnie co 3-4 miesiące podciągać je, aby nadmiernie nie obciążać cebulek włosów. Podczas czesania nie należy szarpać włosów, bowiem grozi to wyrwaniem cebulek, które i tak są nadwyrężone po zabiegu. Do pielęgnacji odnowionych włosów nie trzeba używać drogich szamponów i odżywek. Zazwyczaj wystarczą kosmetyki, których używało się dotychczas.

Przedłużanie włosów to zabieg kosztowny. Ceny są zróżnicowane w zależności od metody, długości, rodzaju włosa (włosy sztuczne, naturalne europejskie, naturalne azjatyckie). Za włosy naturalne europejskie musimy zapłacić od ok. 1.800zł nawet do 3.400 zł Najtańsze są włosy sztuczne. Jest to oferta dla pań które nie chcą nosić włosów naturalnych z różnych powodów. Włosy sztuczne dobrej jakości mają swoje zalety: niewiele różnią się od włosów naturalnych i są o wiele lżejsze od naturalnych ( ok. 40 krotnie). Są też stosunkowo niedrogie, bowiem (w zależności od metody, którą wybierzemy). Dodatkowym kosztem jest szczotka.

Niektóre metody przedłużania włosów umożliwiają powtórne założenie tych samych włosów dzięki czemu koszt zabiegi jest niższy. Jednak "nowe" włosy z pewnością dają lepszy efekt wizualny. Na pewno każda z pań, która zechce skorzystać z tego rodzaju usługi znajdzie coś dla siebie w ofercie fryzjerów zajmujących się przedłużaniem włosów.

Warto jednak wiedzieć, że niektóre metody przedłużania włosów mogą być dość bolesne, ucinać bądź wykruszać włosy. Dlatego nim zdecydujecie się na zabieg warto poznać opinie innych osób o metodzie, z której chcecie skorzystać.

Na ludzkiej głowie jest około 100 000 włosów, osadzonch w cebulce, otoczonej naczyniami krwionośnymi, nerwami i gruczołami łojowymi. Każdy kosmyk składa się z wielu warstw.

Mokry włos możne rozciągnąć się o 20% więcej od suchego. Włosy rosną ok.1-2cm przez miesiąc. Jeśli o nie odpowiednio dbamy możemy długo cieszyć sie ich zdrowym wyglądem.

Piękne włosy są ukoronowaniem kobiecej urody. Każda z nas pragnie aby były one, bujne, lśniące i jedwabiste.

Kobiety od zawsze uwodziły mężczyzn urokiem swoich włosów. Stanowiły one o ich sile, witalności, zdrowiu. Nie od dziś wiadomo, że zadbane, zdrowe włosy to nieodzowny element naszego wyglądu.

Jeżeli też Pragniesz aby twoje włosy były lśniące, bujne i piękne stosuj odpowiednie kuracje regenerujące przeznaczone do twojego rodzaju włosów (włosy cienkie, delikatne, suche, mieszane, tłuste.) Odżywki i balsamy powinny zawierać aktywne składniki, które wnikają głęboko w uszkodzone struktury włosa oraz szampony zawierające składniki, które poprawiają wygląd i jednocześnie chronią przed zanieczyszczeniami.

Zniszczone końcówki najlepiej obciąć, przynajmniej raz na dwa miesiące. Wygląd naszych włosów zależy nie tylko od szamponów i odżywek ale od tego co codziennie jemy i pijemy ponieważ włosy potrzebują odpowiedniego budulca. Z prawidłowo dobranych pokarmów otrzymują niezbędne składniki odżywcze i budulcowe.2006 plastmed.pl
Osoby online: 57
Zdrowie, ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił ...