ZDROWIE URODA RODZINA

Mezoterapia służy regeneracji i odmłodzeniu

Mezoterapia zapobiega wiotczeniu i ścieczenia skóry, pomaga w likwidacji zmarszczek, redukuje cellulit oraz rozstępy. Można ją określić jako niechirurgiczną metodę służąca odmłodzeniu, regeneracji i poprawie wyglądu skóry. Jednym z częstszych wskazań jest profilaktyka i leczenie łysienia. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych śródskórnie w miejsca zmienione chorobowo.

Metoda pozwala na osiąganie długotrwałych rezultatów, koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skórze, poprawia kondycję włosów. Oczekiwany efekt pojawia się po serii zabiegów, których częstotliwość ustalana jest indywidualnie.

Lekarz uwzględniając potrzeby pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki np.kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, kompleksy multiwitaminowe) tworząc z nich specjalny koktajl.Zastrzyki wykonywane są strzykawką o bardzo cienkiej igle lub pistoletem automatycznym regulującym głębokość wkłuć. Zabieg jest na ogół bezbolesny, komfort pacjenta można poprawić stosując krem znieczulający.

W trakcie zabiegów mogą pojawić się krwiaki, siniaki, reakcje alergiczne, obrzęk, rumień. Są to objawy niegroźne i szybko ustępujące.

Przed wykonaniem zabiegu mezoterapii lekarz ma obowiązek przeprowadzić wywiad ustalający oczekiwania pacjenta oraz uwzględniający przeciwwskazania do jego wykonania. Pacjent powinien być poinformowany o ewentualnych działaniach niepożądanych i postępowaniu po zabiegu.

2006 plastmed.pl
Osoby online: 8
Zdrowie ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie co Cię stracił...