Plastmed
PLASTMED
ZDROWIE URODA RODZINA
Plastmed Français
Plastmed Nederlands
Plastmed English
Plastmed Polski


Korekcja odstających uszu

Operacje zniekształceń małżowin usznych są jednymi z częściej wykonywanych zabiegów. Odstające uszy mogą być przyczyną wielu niepotrzebnych kompleksów. Chociaż najbardziej przezywają to dzieci, wiele osób dorosłych nigdy nie pogodziło sie z wyglądem swoich uszu. Operacja plastyki ucha (Otoplasty) może w stosunkowo szybki i prosty sposób skorygować tą wrodzoną niedoskonalość. Operacje kosmetyczne mogą również zmienić kształt ucha lub jego wielkość (w przypadkach dużej różnicy kształtu pomiędzy uszami). Zabiegi te sa bardzo dobrze znoszone przez pacjentów, którzy zwykle powracają do normalnych zajęć już po paru dniach. Najważniejsze jest to ze zabiegi te nie pozostawiają żadnych widocznych blizn i są prawie zupełnie bezbolesne.

Zabieg korekcyjny uszu ma na celu poprawienie wyglądu uszu poprzez ustawienie małżowiny usznej i ewentualne wymodelowanie niewykształconych elementów chrząstki.
Zabieg polega na zmniejszeniu kąta ustawienia małżowiny usznej w stosunku do czaszki oraz odtworzeniu jej prawidłowego rysunku anatomicznego. Z cięcia za małżowiną wycina się nadmiar skóry, chrząstkę odpowiednio modeluje i mocuje we właściwym położeniu. Czasami konieczne jest wycięcie fragmentu chrząstki. Skórę zamyka się cienkimi szwami. Zabieg trwa do godziny.

Po operacji
Szwy i opatrunki pooperacyjne zdejmowane są w dziesiątej dobie po zabiegu. Przez kilka tygodni należy chronić uszy przed urazami oraz przemarznięciem. Przez minimum miesiąc należy sypiać w opasce na głowie, co ma na celu zabezpieczenie przed przypadkowym urazem uszu podczas snu.

możliwe powikłania
Sporadycznie po zabiegu mogą wystąpić powikłania takie jak: krwawienie, infekcja i powstanie blizny przerostowej, która może wymagać przeprowadzenia ponownego zabiegu operacyjnego.

Znieczulenie pacjenta
Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Warunki do przeprowadzenia operacji
Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Przeciwwskazania do zabiegu to: zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, stany zapalne operowanej okolicy.

Wymagane badania
- badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi
- morfologia i grupa krwi

Nie ma konieczności pozostawania w klinice a nieobecność wynosi zwykle 7 do 10 dni.

2006 plastmed.pl
Osoby online: 99
Zdrowie, ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił ...