ZDROWIE URODA RODZINA

Wygładzanie zmarszczek - Botox

Wygładzanie zmarszczek mimicznych przy użyciu Botoxu - toksyny botulinowej. Botox to oryginalny preparat do czasowego usuwania zmarszczek i bruzd w okolicy czoła i kącików zewnętrznych oka. Blokuje przekazywanie impulsów między zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami. Efektem działania toksyny botulinowej jest rozluźnienie mięśni i wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Zastrzyki z toksyny botulinowej stosuje się od lat w leczeniu schorzeń neurologicznych, chirurgicznych, dermatologii.

Jest to preparat bezpieczny ponieważ dawki stosowane w celu wygładzenia zmarszczek wynoszą u kobiet przeciętnie 20-40 jednostek i 30-50 u mężczyzn a dawki toksyczne dla człowieka to 2,5 do 3 tys. jednostek.

Toksyna botulinowa jest podawana przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka-kilkanaście miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko, około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego (można zastosować na 30 min. przed zabiegiem znieczulenie kremem Emla).

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach. Po dwóch tygodniach wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza wykonującego zabieg w celu ewentualnej korekty. Efekt utrzymuje się średnio 6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć.

Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych jest stosunkowo prosta, wykonywana ambulatoryjnie, nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności.

Przed wykonaniem wstrzyknięć toksyny botulinowej lekarz ma obowiązek przeprowadzić wywiad uwzględniający przeciwwskazania, zapoznać pacjenta z potencjalnymi działaniami niepożądanymi i wyjaśnić postępowanie po zabiegu.

2006 plastmed.pl
Osoby online: 11
Zdrowie ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie co Cię stracił...