Plastmed
PLASTMED
ZDROWIE URODA RODZINA
Plastmed Français
Plastmed Nederlands
Plastmed English
Plastmed Polski


Porady odnośnie podkładu

Makijaż istnieje od wieków... W starożytności kobiety dla zatuszowania niedoskonałości cery wcierały nawet w twarz ołowiany pył. Wreszcie w latach trzydziestych powstał prototyp dzisiejszego podkładu. Puder o konsystencji kremu szybko stał się podstawowym kosmetykiem prawie każdej kobiety. Jego innowacje na przełomie wieków, sprawiły, że dziś spełnia funkcje drugiej skóry, a opowieści o tym, że podkłady zatykają pory, duszą twarz - są już bajką.

Podkłady są kosmetykami bazowymi dla wszystkich innych stosowanych w makijażu preparatów kolorowych. Oprócz kolorowych pigmentów zawierają specjalne barwniki reagujące na światło, lotne cząsteczki silikonu, które umożliwiają równomierne rozprowadzenie kosmetyki oraz cenne składniki pielęgnacyjne, które uzupełniają i wspomagają działanie kremów. Podkłady chronią skórę przed ultrafioletem, mrozem, zanieczyszczeniami powietrza, zawierają filtry przeciwsłoneczne i substancje wychwytujące wolne rodniki.

Dobór podkładu zależy przede wszystkim od Twojej portfelowej kondycji, potem od rodzaju cery (spójrz Pielęgnacja twarzy) i wreszcie koloru i tonacji cery.

Jakość i barwę podkładu możesz dokładnie ocenić dopiero po nałożeniu na twarz. Najlepiej wziąść tester i w domu przy świetle dziennym nanieść kroplę podkładu na granicę kości żuchwy i szyi, niedaleko ucha. Nie przesadzaj z ilością, bo gruba warstwa fałszuje wynik. Bardzo starannie go rozetrzyj. Podkład idealny dla Ciebie nie powinien być w ogóle widoczny. Kolor podkładu musi być jak barwa skóry.

Wśród podkładów obecnych na naszym rynku dominują 2 tonacje kolorystyczne: ciepła i zimna, które odpowiadają ciepłym i chłodnym typom urody (patrzy Typ urody). Barwniki dominujące w podkładach o tonacji ciepłej to żółć, brzoskwinia, ciepły beż i brąz, a w tonacji chłodnej - róż, szarość, chłodny beż i piaskowy beż.

Na rynku kosmetycznym mamy dzisiaj do wyboru olbrzymią ilość produktów, o różnej konsystencji i właściwościach tak więc, możemy wybierać z szerokiej gamy kosmetyków.

z posród, kremów na dzień z pudrem, płynnych podkładów, podkładów w kremie a także podkładów kompaktowych. Wszystko zależy od preferencji i oczekiwań. Odpowiednio dobrany podkład jest niewidoczny, a cera aksamitna i pozbawiona przebarwień.

Podkład należy dobierać w zależności od rodzaju cery. Kolor, powinien być najwyżej o pół tonu jaśniejszy lub ciemniejszy niż skóra. Równie istotne jest staranne rozprowadzenie preparatu.

Opinia, że podkład szkodzi skórze, ponieważ zatyka pory i utrudnia twarzy oddychanie, jest nieuzasadniona!

Czas poświęcony na makijaż może znacznie różnić się w zależności od osobistych preferencji, umiejętności i docelowego efektu makijażu. Nie ma jednej konkretnej ilości czasu, która byłaby odpowiednia dla każdej osoby, ale istnieją pewne wytyczne, które mogą pomóc w planowaniu czasu na makijaż.

Makijaż codzienny: Jeśli jesteś osobą, która preferuje delikatny i naturalny makijaż na co dzień, to zazwyczaj wystarczy poświęcić od 10 do 15 minut na rano. Taki makijaż zazwyczaj obejmuje podkład, korektor, cienie do powiek, eyeliner, mascara, róż, konturówkę do ust i pomadkę.

Makijaż wieczorowy lub na specjalne okazje: Jeśli planujesz bardziej skomplikowany makijaż na wieczór, imprezę lub specjalną okazję, może to zająć od 30 minut do godziny lub dłużej. Taki makijaż może zawierać dodatkowe kroki, takie jak konturowanie twarzy, rozbudowany makijaż oczu, rzęsy na kleju i bardziej zaawansowane techniki.

Makijaż artystyczny lub teatralny: Jeśli interesuje Cię makijaż artystyczny lub teatralny, to czas potrzebny na jego wykonanie może być znacznie dłuższy, nawet kilka godzin. To rodzaj makijażu, który wymaga zaawansowanych umiejętności i precyzji.

Pamiętaj, że ilość czasu potrzebnego na makijaż może być skrócona lub wydłużona w zależności od praktyki. Im bardziej będziesz ćwiczyć, tym szybciej będziesz w stanie osiągnąć zamierzony efekt. Ponadto, dobrym pomysłem jest planowanie i organizacja, aby zaoszczędzić czas. Przygotuj wszystkie produkty i narzędzia przed rozpoczęciem makijażu, ponieważ to może znacznie przyspieszyć proces.

Warto również dodać, że makijaż to sztuka i zabawa, więc nie zawsze musisz się spieszyć. Czas spędzony na makijażu może być relaksujący i przyjemny, dlatego nie zawsze musisz się śpieszyć, aby go zakończyć. To również doskonała okazja do eksperymentowania z różnymi technikami i kolorami.

Podkład nie tylko upiększa, ale i odżywia, nawilża, chroni ją przed kurzem, brudem, słońcem, pokrywa nierówności cery, zarówno jeśli chodzi o kolor jak i o powierzchnię jest dobrze tolerowany.

Makijaż może być dostosowany do różnych okazji i sytuacji. Na co dzień warto postawić na naturalny makijaż, podczas gdy na wieczór lub specjalne okazje można się bardziej zaszaleć. Pamiętaj, aby dbać o odpowiednią pielęgnację skóry i zdejmować makijaż przed snem, aby utrzymać ją zdrową.

Podsumowując, makijaż to nie tylko narzędzie do krycia niedoskonałości, ale także sztuka wyrażania siebie i podkreślania piękna. To indywidualny wybór każdej kobiety, który może wpłynąć na jej samopoczucie i pewność siebie. Eksperymentuj, baw się kolorami i kształtami, odkrywaj nowe trendy i przede wszystkim ciesz się procesem tworzenia pięknego makijażu!

2006 plastmed.pl
Osoby online: 60
Zdrowie, ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił ...