Plastmed
PLASTMED
ZDROWIE URODA RODZINA
Plastmed Français
Plastmed Nederlands
Plastmed English
Plastmed Polski


Pomniejszanie piersi

Kobiety, które zostały obdarzone przez naturę bardzo dużym biustem mogą mieć różnego rodzaju problemy związane z nadmiernym obciążeniem. Najczęściej są to: stałe bóle karku i grzbietu, uporczywe zmiany skórne, odparzeniowe pod piersiami a nawet zniekształcenia kręgosłupa. Ramiączka biustonosza mogą powodować wgniecenia w miejscu stałego ucisku w okolicy naramiennej.

U tych kobiet wykonuje się operacje zmniejszające piersi, które polegają na usunięciu części gruczołu piersiowego wraz ze skórą i tkanką podskórną aby uzyskać efekt mniejszych, lżejszych i kształtnych piersi, proporcjonalnych do reszty ciała. Zmniejszeniu podlega także otoczka wokół brodawki.


Operacje przeprowadza się więc zazwyczaj raczej ze wskazań funkcjonalnych niż kosmetycznych u kobiet dojrzałych, które są w pełni świadome i mają realistyczne oczekiwania co do wyniku.


Dokonana jest resekcja tkanki gruczołu i usunięty powstały nadmiar skóry. Wskazaniem do zabiegu może być również istniejąca asymetria piersi. Procedura przeprowadzona jest w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pobyt w klinice do następnego dnia. Rana usunięte zostają dreny i pacjent udaje się do domu.


Po 7 dniach zostają zdjęte szwy. Po operacji wskazane noszenie stanika celem unieruchomienia, do czasu pełnego wygojenia.


Wymagania:

- badania: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia krwi, OB., glikemia, jonogram, EKG, RTG klatki piersiowej,

- do zabiegu 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia),

- ogólny stan zdrowia dobry.

Ryzyka związane z operacją pomniejszania piersi mogą obejmować:

Infekcja: Istnieje ryzyko infekcji w miejscu operowanym, które może wymagać leczenia antybiotykami lub nawet ponownej interwencji chirurgicznej.

Zaburzenia gojenia się: Nieprawidłowe gojenie się ran może prowadzić do powstawania blizn lub innych problemów estetycznych.

Zmiany wrażliwości: Po operacji może wystąpić zmniejszenie lub zwiększenie wrażliwości sutków.

Zmiany w kształcie piersi: Istnieje ryzyko, że po operacji kształt piersi może ulec zmianie, co może wymagać dodatkowych procedur korekcyjnych.

Problemy z karmieniem piersią: Operacja pomniejszania piersi może utrudnić lub uniemożliwić karmienie piersią w przyszłości.

Zmiany hormonalne: Zmniejszenie rozmiaru piersi może wpłynąć na równowagę hormonalną organizmu.

Reakcje alergiczne: Możliwe są reakcje alergiczne na zastosowane podczas operacji materiały.

Zmniejszenie lub utrata zdolności do odczuwania przyjemności seksualnej: Niektóre kobiety zgłaszają zmniejszenie zdolności do odczuwania przyjemności seksualnej po operacji pomniejszania piersi.

Niepowodzenia chirurgiczne: W niektórych przypadkach operacja może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, co może wymagać ponownej interwencji chirurgicznej.

Zaburzenia psychiczne: Niektóre kobiety mogą doświadczać zaburzeń psychicznych, takich jak depresja czy niezadowolenie z rezultatów operacji.

Warto przed podjęciem decyzji o operacji pomniejszania piersi dokładnie omówić potencjalne ryzyka i korzyści z lekarzem chirurgiem plastycznym.2006 plastmed.pl
Osoby online: 187
Zdrowie, ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił ...