ZDROWIE URODA RODZINA

Peelingi medyczne usuwają defekty kosmetyczne

Bardzo mało osób dbających regularnie o swój wyglą i chigienę ciała zdaje sobei sprawę jak ważne są dla skóry peelingi. Peelingi medyczne to nic innego jak zabiegi usunięcia defektów kosmetycznych i zmian chorobowych umiejscowionych w obrębie naskórka lub naskórka i skóry właściwej przy pomocy odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych o określonym stężeniu.

Peeling kwasami owocowymi

Peelingi (glikolowy, GlyKoPeel, migdałowy) to zabiegi złuszczania pozwalające na lepsze zatrzymywanie wilgoci w naskórku, skutecznie przeciwdziałające starzeniu się skóry. Znacznie wygładzają drobne zmarszczki, skóra zyskuje młody i bardzo atrakcyjny wygląd. Poprawia się jej struktura, koloryt, staje się bardziej elastyczna i lepiej napięta. Cyklicznie przeprowadzane kuracje z kwasami owocowymi są dobrą opcją dla skóry z przebarwieniami posłonecznymi i plamami starczymi. Nie wymagają wyłączenią pacjenta z codziennego życia.

Peeling TCA

Jest to zabieg z zastosowaniem kwasu trójchlorooctowego (TCA). Można nim złuszczać również najdelikatniejsze i najtrudniejsze do wygładzania partie wokół oczu i ust. Odnowiona skóra jest znacznie gładsza, przestaje być ziemista i matowa, zyskuje delikatnie zaróżowioną barwę. Wskazaniami są: zmarszczki ,przebarwienia, trądzik grudkowo ? krostkowy, blizny potrądzikowe.

Peeling płynem Jessnera

Jest to zabieg z zastosowaniem roztwóru alkoholowego, zawierającego kombinację kwasu salicylowego (14%), kwasu mlekowego (14%) i rezorcyny (14%). Peeling Płynem Jessnera może być delikatny lub intensywny. Zależy to od sposobu nakładania oraz liczby warstw preparatu. Służy do usuwania przebarwień, wygładzania powierzchownych zmarszczek, leczenia trądzika zaskórnikowego i łojotoku.

Do każdego rodzaju peelingu kwalifikacji dokonuje lekarz, który wykonuje ten zabieg, przeprowadza wywiad medyczny (uwzględnia przebyte i istniejące choroby, alergie, wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej, przyjmowane leki ) ustala oczekiwania pacjenta (wygładzenie zmarszczek, usunięcie blizn potrądzikowych, przebarwień itp.), dobór odpowiedniego preparatu i jego stężenia . Zaleca odpowiednie przygotowania skóry do zabiegu, informuje o sposobach pielęgnacji po peelingu.

2006 plastmed.pl
Osoby online: 7
Zdrowie ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie co Cię stracił...