Plastmed
PLASTMED
ZDROWIE URODA RODZINA
Plastmed Français
Plastmed Nederlands
Plastmed English
Plastmed Polski


Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna, inaczej chirurgia kosmetyczna lub estetyczna, to specjalność chirurgiczna, zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Chirurgia plastyczna jest w zasadzie podspecjalnością chirurgii, ponieważ można ją praktykować po uzyskaniu specjalizacji z chirurgii.

Zajmuje się leczeniem wad wrodzonych (rozszczep wargi, nadliczbowość palców, palcozrost itp.), skutków urazów, wypadków (komunikacyjnych, przemysłowych, itp), zniekształceń i defektów pooperacyjnych (np. po operacji onkologicznej).

Człowiek rodzi się piękny na swój sposób. Otrzymuje od natury wszystko co potrzebne. Zmysł węchu, wzroku, ruchu, czucia, przewidywania i wielu innych, które są nazywane darem.

W łonie matki kształtuje się fizjonomia każdego z nas, zostają nadane kształty naszego ciała, kolor skóry, kolor oczu, kolor włosów, kolor zębów itp... W Dna zapisana jest dokładna informacja o tym czy nasz wzrost wyniesie 180 cm czy 175 cm, czy nasza klatka piersiowa będzie bardziej lub mniej wypukła. Zostają zapisane informacje o kształcie piersi, rozmiarze pupy. Wszystkie te dane nie mogą zostać zmienione zewnętrznymi czynnikami w łonie matki. Na chwilę obecną nie ma możliwości manipulowania naszym DNA i RNA. Obecna medycyna dysponuje bardzo prymitywnymi formami manipulacji ludzkim organizmem w okresie rozwoju, dlatego poprawa wyglądu leży w rękach chirurgów plastycznych.

Każde ciało ludzkie pomijając deformacje jest piękne na swój sposób, to jak odbieramy i postrzegamy jego piękne zależy już tylko od samoakceptacji i zrozumienia własnej cielesności. Oczywiście wielu z nas pragnie być pięknym. Piękne znaczy atrakcyjne, atrakcyjne znaczy - " będzie nam w życiu łatwiej".

Niestety nikt nie został stworzony idealnie. Każdy z nas ma jakieś defekty, mniejsze lub większe, które z upływem czasu stają się denerwujące. Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna.

Chirurgia plastyczna to dział medycyny, który zajmuje się poprawą naszego wyglądu zewnętrznego, poprzez powiększanie piersi, ust, pośladków na odsysaniu tłuszczu skończywszy.

Chirurgia plastyczna nie od dziś robi z naszymi ciałami cuda. Pierwsze operacje plastyczne były wykonywane już w starożytnym Egipcie, gdzie chirurgia plastyczna rozwinęła się za czasów Ramzesa II. Operacje plastyczne były bardzo prymitywne, używano do tego celu narzędzi wykonanych z metalu, który był ostrzony na specjalnych granitowych płytach.

Chirurgia plastyczna stała się domeną nie tylko Pań, także Panowie korzystają z dobrodziejstwa jakim jest zmienianie swojego wyglądu. Chirurgia plastyczna zdecydowanie zaczęła się rozwijać na plus. Nowoczesne metody umożliwiają już dziś poprawianie swojego wyglądu, zdecydowanie na plus. Korekcja piersi, uszu, pośladków czy inne zabiegi to w XXI wieku norma, która nikogo już zbytnio nie dziwi.

Chirurgia plastyczna daje "nieograniczone" możliwości manipulowania sylwetką oraz bardzo drobnymi defektami, często nie widcoznymi gołym okiem.

Do operacji plastycznej należy być przygotowanym. Nie jest to zabieg na który decyzja zapada w ciągu jednej chwili. Należy dojrzeć do tej decyzji, ponieważ np. po 25 latach nagle zmieni się nam kształt nosa, często bezpowrotnie. Możemy zostać niezaakceptowani nie tylko przez innych, ale i także przez siebie. Chirurgia plastyczna w rękach fachowca jest niczym kruszywo w rękach rzemieślnika. Idealne dopasowanie elementów do całej układanki może dać idealne połączenie.

Istotny jest fakt, że każda zmiana może pociągnąć za sobą kolejne, i tak można popaść w nieskończoną chęć poprawiania swojego wyglądu. Korekcja nosa może pociągnąć za sobą instalacje silikonu w pośladkach bo nagle uznamy, że są one za mało jędrne.

Nie od dziś wiadomo, że chirurgia plastyczna jest wspaniałym sposobem walki z niedoskonałościami naszego ciała. Chirurgia plastyczna nie jest bezbolesna, niesie za sobą ryzyko wielu powikłań, jakimi są niegojące się rany pozabiegowe, owrzodzenia w miejscach szycia, alergie skóry i wiele wiele innych. Pacjent który zamierza poddać się zabiegowi chirurgicznemu musi zostać poinformowany o wszystkich możliwych konsekwencjach, powikłaniach.

2006 plastmed.pl
Osoby online: 86
Zdrowie, ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił ...