Plastmed
PLASTMED
ZDROWIE URODA RODZINA
Plastmed Français
Plastmed Nederlands
Plastmed English
Plastmed Polski


Bodypainting czyli malowanie ciała

Bodypainting inaczej malowanie ciała jest to sztuka malowania na ciele farbami, przez niektórych uważana za jedną z najstarszych form sztuki. W przeciwieństwie do tatuaży, malunek jest tymczasowy i w zależności od użytej techniki znika w przeciągu od paru godzin do paru tygodni przykładowo z henny. Wykonane malowanie musi być dziełem na wysokim i profesjonalnym poziomie, aby nie było kojarzone ze streaptis'em. Modelki występują tylko w stringach a czasem może i tego nie być. Tak więc aby całość była wysmakowana i profesjonalna musimy zacząć od dobrej zawodowej modelki.

Pojęcie bodypainting czyli malowanie na ciele jest nierozłącznie związane z różnymi technikami ozdabiania ciała i stanowi często połączenie tatuażu i makijażu, bowiem w wielu przypadkach body painting korzysta z wzorów tatuaży przykładowo inspiracja tatuażem japońskim, polinezyjskim, celtyckim. Motywy zaczerpnięte z ornamentyki tatuażu wielu kultur nadal funkcjonują i stanowią dość często inspiracje dla wielu twórców kolorowych dzieł na ciele. Wykonanie malunków na ciele wymaga tych samych pigmentów, które wykorzystywane są do makijażu. Oczywiście w ostatnich kilkudziesięciu latach stał się techniką tak popularną na całym świecie, że zaczęto dostosowywać czy produkować kosmetyki i narzędzia ściśle odpowiadające potrzebom. Powstały różnorakie farby do body paintingu a nawet aerografy. Aerografy są pomocne przy pokrywaniu farbą większych partii ciała.

Modelka powinna być Wysoka, zgrabna ale nieanorektyczna, o pięknej twarzy. Powinna też umieć poruszać się na scenie i zachowywać się tak jakby była ubrana. Dobry makijaż ciała taki komfort modelce zapewnia. Ale sama modelka to nie wszystko. Na końcowy efekt ogromny wpływ mają również odpowiednio zaprojektowana do makijażu fryzura, obuwie, odpowiednie akcesoria dla podniesienia walorów artystycznych występu i oczywiście choreografia, oświetlenie i utwór muzyczny. To wszystko stanowi o całości. Artysta tworzący bodypainting powinien to wszystko zaprojektować i ułożyć w artystyczną całość.

Technika wykonywania samego makijażu ciała jest bardzo prosta i nieskomplikowana, malujemy pędzlem lub aerografem. Można stosować tak jak w malarstwie sztalugowym: kolaż czyli kompozycję z różnych materiałów i tworzyw naklejaną na płótnie lub innym podłożu, często łączoną z rysunkiem i malarstwem. Pędzel Pędzel czyli najbardziej podstawowe narzędziem malarskim. Składa się z trzonka, skuwki oraz włosia. Służy do przenoszenia i nakładania farby na malowaną powierzchnię. Aerograf to miniaturowy pistolet do malowania precyzyjnego. Ręczne narzędzie niewielkich rozmiarów, służące do malowania metodą rozpylania farby przez strumień powietrza. Ślad farby charakteryzuje się równomiernym kryciem z rozmytymi brzegami. Malować można swobodnie nanosząc farbę bezpośrednio na pokrywaną powierzchnię lub poprzez odpowiednie szablony. Aerograf służy zarówno do malowania powierzchni płaskich, jak i przedmiotów o skomplikowanych kształtach. Umożliwia malowanie precyzyjnych szczegółów. Efekty mogą być niesamowite i zaskakujące, szczególnie efekty światła, blasku, cieniowania. Kolaż to technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkaniny, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku). Są one naklejane na ciało i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi przykładowo z farbą olejną, farbą akrylową, gwaszem. Potrzebne jest niesamowite wyczucie co i gdzie modelce nakleić, aby jej nie oszpecić, nie zniekształcić jej walorów anatomicznych.

Po wielu godzinach malunku nadchodzi czas na najważniejszy etap naszej pracy czyli pręzentację przed publicznością. Modelka wychodzi na scenę, piękna, intrygująca, niesamowita i wcale nie jest ubrana w kombinezon, ale to widzowie dostrzegają dopiero po chwili. Złudzenie optyczne jest większe przy zastosowaniu makijażu imitującego ubranie. Dla wykonawcy bodypaintingu największą satysfakcją jest obserwowanie reakcji publiczności, do której dopiero po jakimś czasie dociera, że modelka jest bez ubrania. Radość z dobrze namalowanego obrazu jest bardzo niesamowita.2006 plastmed.pl
Osoby online: 314
Zdrowie, ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił ...