Plastmed
PLASTMED
ZDROWIE URODA RODZINA
Plastmed Français
Plastmed Nederlands
Plastmed English
Plastmed Polski


Pielęgnacja biustu

Prawie każda kobieta traktuje swój biust jako aspekt urody, jest symbolem macierzyństwa i ozdobą. Dla mężczyzn jest to jedna z najbardziej podniecających część ciała kobiecego. Zarówno zbyt mały, jak i mniej jędrny bywa powodem zmartwień i kompleksów. Dlatego wymaga też właściwej pielęgnacji odpowiednimi kosmetykami przeznaczonymi do pielegnacji biustu i dekoltu.

Ma to duże znaczenie ponieważ kosmetyki te mają zbawienny wpływ na naszą skórę. Nie tylko wygładzają, chronią skórę na biuście, przeciwdziałają tworzeniu się zmarszczek między piersiami ale również mają za zadanie regenerować, ujędrniać, uelastyczniać, ściągać, napinać, nawilżać i odżywiać. Wcieramy je kolistymi ruchami, zaczynając od zewnętrznej strony piersi do wewnątrz, omijając brodawki.

Składniki odżywcze zawarte w kremach i balsamach utrzymują wilgoć w tkankach oraz je wzmacniają. Dokładne osuszenie piersi, szczególnie od spodu zapobiega odparzeniom. Stosowanie naprzemiennych natrysków - raz chłodny, raz ciepły, poprawi krążenie i wygląd naskórka. Maseczki do biustu nawilżają, wzmacniają i uelastyczniają skórę, przywracając jej blask i energię. Nadmierne opalanie szkodzi skórze biustu. Piersi pozbawione są mięśni, więc, nic nie chroni ich przed wiotczeniem. Dlatego wyjątkowo źle znoszą wahania wagi, czyli gwałtowne tycie czy też szybkie chudnięcie. Wykonywanie ćwiczeń, poprawia ukrwienie piersi i napięcie mięśni tułowia. Okładanie piersi plasterkami świeżego ogórka nieco rozjaśnia i odświerza skórę. Sucha skóra szybciej się starzeje i prędzej pojawiają się na niej zmarszczki. Ciemnych przebarwień pozbędziesz się kremem wybielającym. Peeling, przygotuje skórę do przyjęcia substancji aktywnych. Od biustonosza w dużej mierze zależy wygląd piersi. Właściwie dobrany sprawi, że biust pozostanie jędrny i kształtny. Za mały stanik sprawia, że piersi nie mieszczą się w miseczkach i może nawet, na stałe zdeformować piersi. Na wygląd piersi ma wpływ starzenie się skóry, diety odchudzające, ciąża czy menopauza. - Ale każda kobieta, niezależnie od wieku, może mieć nie tylko ładne ale przedewszystkim zdrowe.

Poznaj swoje piersi i naucz się je badać. Już od dwudziestego roku życia regularnie, co miesiąc ( najlepiej między 7 a 10 dniem cyklu, liczonym od pierwszego dnia miesiączki ).

Zaufaj Dłoniom
- Gdy zauważysz coś niepokojącego, idź natychmiast do lekarza.
- 80% zmian w piersiach kobiety wykrywają same lub ich partnerzy.
- Nie każdy guzek jest rakiem.
- Nawet gdy sama nie widzisz niepokojących zmian, kontroluj piersi u lekarza.
- Po ukończeniu 35 roku życia zrób mammografię.
- Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny, a guz można usunąć zachowując pierś.

Między kciukiem a pozostałymi palcami dłoni ściśnij kolejno obie brodawki. Sprawdź, czy nie wydziela się z nich płyn. Kobiety po 40 roku życia co 2-3 lata powinny wykonać badanie mammograficzne, jeśli badanie wykaże zmiany trzeba dodatkowo wykonać USG. Po 50 roku życia mammografia powinna być wykonana raz w roku.

Badania mamograficzne możemy wykonać:
w publicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej są bezpłatne.
W innych placówkach badania są częściowo lub całkowicie płatne.

Zaleca się, aby kobiety przestrzegały odpowiedniego harmonogramu badań mammograficznych zgodnie z zaleceniami lekarza lub organizacji zdrowotnych, takich jak American Cancer Society czy Europejskie Towarzystwo Radiologii (ESR). Harmonogram może się różnić w zależności od wieku, historii rodzinnej i innych czynników ryzyka. Pamiętaj, że mammografia to tylko jedno z narzędzi diagnostycznych, dlatego ważne jest także regularne samobadanie piersi i kontrola stanu zdrowia piersi przez lekarza lub specjalistę ds. zdrowia kobiet. Wszystkie te działania mają na celu zapewnienie jak najwcześniejszego wykrycia raka piersi i poprawę opieki zdrowotnej.

Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny, więc pielęgnacja biustu może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i warunków zdrowotnych. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub obawy dotyczące zdrowia swojego biustu, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą ds. zdrowia kobiet.

2006 plastmed.pl
Osoby online: 26
Zdrowie, ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił ...